Hřib satan (Boletus satanas)

30. srpna 2011 v 23:47 |  Hřibovité

Slovensky: Hríb satanský

Je to nádherná podívaná, když se do nich trefíte a jtse na místě jako první, to je potom jako v pohádce. Bohužel i tyhle nádherné hřiby houbaři ničí, většinou jsou červavé. Už jsem se setkal s tím, že bylo všech asi 60 plodnic rozřezaných a naházených na hromadě - jako by jim nestačilo rozříznout jednoho, popřípadě dva.
KLOBOUK: 8 - 35 cm široký, polokulovitý, později klenutý, dlouho podvinutý, někdy trochu hrbolatý, bělavý až našedlý, ve stáří většinou s hnědorůžovými tóny, po otlačení tmavnoucí.
ROURKY: 1 - 3 cm dlouhé, živě žluté, ve stáří s olivovým nádechem, na řezu modrají.
PÓRY: Nejprve žluté, brzy vínovočervené, ve stáří oranžovočervené, na okraji klobouku až okrové, po otlačení modrají.
VÝTRUSNÝ PRACH: Hnědoolivový.
TŘEŇ: 5 - 15 x 5 - 15 cm, nejdříve vejčitý, později kyjovitý, v mládí živě červený později v horní části žlutookrový, vyskytuje se i forma, která má jen lehce načervenalý třeň, (viz třetí foto), oranžovočervená síťka většinou sahá od vrchu do asi poloviny třeně. Celý povrch po otlačení nejprve modrá, po chvíli hnědne.
DUŽNINA: Bělavá až nažloutlá, v bázi třeně někdy lehce hnědá, na řezu modrající. Chuť je nasládlá, vůně v mládí příjemná, u starších plodnic nepříjemná.
VÝSKYT: Vzácný druh, roste v nížinách a pahorkatinách jednotlivě i v početných skupinách, nebo v trsech na bazických podkladech v oblasti teplomilné květeny v pod různými listnáči, hlavně pod duby, buky a lískami od června do října.
UŽITÍ: Za syrova, nebo nedostatečně tepelně upravený působí dost těžké otravy trávícího ústrojí, po delší tepelné úpravě je neškodný. Byl zařazen do Červeného seznamu Č.r. jako zranitelný druh, takže nesbírat, ale maskovat.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.