Hřib medotrpký (Boletus radicans)

31. srpna 2011 v 20:31 |  Hřibovité

Slovensky: Hríb horký
Další druh, který často končí v košíkách houbařů...Chtěl bych vidět jejich výraz při prvním a zároveň posledním soustu houbové dobrůtky z nich připravené.
KLOBOUK: 6 - 25 cm široký, polokulovitý, potom klenutý, dlouho podvinutý, špinavě bílý, někdy nahnědlý, pokožka po otlačení tmavne.
ROURKY: 1 - 2,5 cm dlouhé, sytě žluté, později s okrovým nádechem, na řezu modrající.
PÓRY: Stejné barvy jako rourky, po otlačení nejprve modrají, po několika hodinách postupně hnědnou.
VÝTRUSNÝ PRACH: Světle hnědý.
TŘEŇ: 5 - 15 x 3 - 7 cm, vejčitý, později kyjovitý, na bázi je někdy chuchvalec tvořený spletí mycelia, světle žlutý, někdy s hnědými, nebo vínovočervenými skvrnami, ve spodní části většinou hnědý, žlutá síťka může být výrazná a sahat až do spodní části třeně, někdy ale skoro chybí.
DUŽNINA: V mládí živě žlutá, postupně vybledající, ve stáří až bělavá, pod pokožkou klobouku se nachází tenká vrstva, která je hnědá, nebo šedohnědá, v bázi třeně je dužnina většinou zbarvená do hněda, na řezu modrající. Vůně nenápadná, při zasychání nepříjemná po čpavku. Chuť spočátku po ochutnání nenápadná, po krátké chvíli však odporně hořká.
VÝSKYT: Poměrně vzácný druh. Roste od července do října jednotlivě, nebo ve skupinách v listnatých lesích, na hrázích rybníků, nebo v parcích, v oblasti teplomilné květeny, většinou pod duby, buky, nebo pod lípami.
UŽITÍ: Pro svou silně hořkou chuť je absolutně nepoživatelný, ne však jedovatý.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.