Hřib Le Galové (Boletus legaliae)

31. srpna 2011 v 20:38 |  Hřibovité

Slovensky: Hríb Le Galovej

Velice nádherný "barevňák", za kterým jsem najezdil už strašně moc kilometrů po naší krásné vlasti. Je to druh poměrně dost variabilní, takže jeho popis není jednoduchý...Snad Vám to pomůže...
KLOBOUK: Nejprve polokulovitý, potom až plochý, 6 - 20 cm široký, v mládí bělavý, nebo šedavý, později se zbarvující více či méně do růžové, až světle červené barvy a to buď po celém povrchu, nebo jen místy, popřípadě po jeho okraji. Střed klobouku může mít postupně šedou až hnědou barvu a ve stáří jeho povrch někdy políčkovitě rozpraskává. Poraněná místa vykousaná od plžů mají většinou růžovou barvu.
ROURKY: 1 - 2 cm dlouhé, nejprve sytě žluté, později s olivovým nádechem, na otlačených mistech a na řezu modrají.
PÓRY: U mladdých zavřených plodnic sytě žluté, potom karmínově červené, ve stáří postupně vybledající do oranžové až žlutooranžové, na otlačených místech intenzivně modrají.
TŘEŇ: 5 - 12 x 3 - 7 cm, nejprve soudkovitý, postupně kyjovitý, povrch je žlutooranžový,u báze až rubínově červený, ve vrchní části pokrytý červenou síˇkou, která sahá někdy až do spodní části, někdy ovšem téměř chybí. Povrch třeně, jako celá plodnice po otlačení silně modrá.
DUŽNINA: Světle žlutá, na řezu modrající, slabé houbové vůně i chuti, při zasychání pachem připomíná polévkové koření Maggi.
VÝSKYT: Dosti vzácný, teplomilný druh, který u nás roste v nížinách a pahorkatinách většinou pod duby.... S kolegy je nacházíme většinou na hrázích rybníků, nebo přímo v kolejích lesních cest a to od června do konce září.
UŽITÍ: O jeho využití v kuchyni pro jeho vzácnost nemůže být ani pomyšlení, navíc se názory na jeho jedlost v odborné literatuře dost různí, ale většina autorů ho uvádí za syrova, nebo dostatečně neupraveného za nejedlého. Byl zařazen do Červené knihy Č.r. jako zranitelný druh....Takže přikrývat....přikrývat....přikrývat.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.