Hřib kříšť (Boletus calopus)

31. srpna 2011 v 20:46 |  Hřibovité


Slovensky: Hríb červený
Krásný hřib, který z neznalosti často končí v houbařských košíkách a znehodnotil tak už nespočet houbových dobrot.
KLOBOUK: 3 - 15 cm, polokulovitý, potom vyklenutý až plochý, s podvinutým okrajem. barevně dost variabilní - bělavý, šedý, šedohnědý, až světle šedý. Pokožka klobouku je jemně plstnatá, ve stáří částečně olysává, za vlhka mírně lepkavá.
ROURKY: 0,5 - 1,5 cm dlouhé, citronově žluté, postupně s okrovým nádechem, na řezu modrající.
PÓRY: Stejné barvy jako rourky, po otlačení nejprve modrají, po chvíli hnědnou.
VÝTRUSNÝ PRACH: Světle hnědoolivový.
TŘEŇ: 5 - 15 x 2 - 5 cm, nejprve soudkovitý, později kyjovitý až válcovitý. Barva třeně je od spodu nejméně do třetiny červená, postupně k vrcholu přechází do žluté, ikdyž u některých plodnic je třeň téměř celý červený. Povrch je pokrytý výraznou síťkou, která je u vrcholu žlutá, postupně přechází do červeného nádechu. Povrch třeně po otlačení poněkud tmavne.
DUŽNINA: V klobouku bělavá, jinak světle žlutá, v bázi třeně tmavší, většinou červenohnědá, na řezu modrající, vůně nenápadná, chuť nepříjemná - hořká.
VÝSKYT: Tento druh je nejvíc rosšířený v podhorských a horských jehličnatých lesích, kde je docela hojný, ale roztroušeně ho nacházíme i v teplomilných dubo - habro - lipových lesích na bazickém podkladu, né však v takové míře. Plodnice tvoří od července do října.
UŽITÍ: Tento druh je pro svou hořkou chuť nepoživatelný.Osobně jsem vyzkoušel jednu malou plodnici přidat do 1 kg jedlých hub a výsledek byl jednoznačně katastrofální....Při pochybách to chce prostě ochutnávat už v lese.
 


Komentáře

1 vestec | Web | 13. ledna 2012 v 5:18 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

2 GeorginaANDREWS26 | E-mail | Web | 28. června 2012 v 15:42 | Reagovat

People all over the world take the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/personal-loans">personal loans</a> in different banks, because it's easy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.