Hřib koloděj (Boletus luridus)

31. srpna 2011 v 21:26 |  Hřibovité

Slovensky: Hríb siný
KLOBUK: 6 - 20 cm široký, v mládí polokulovitý, potom klenutý, žlutookrový, zelenohnědý, světle hnědý, nebo rezavohnědý - barevně velice variabilní druh, někdy je klobou zbarvený několika barvami najednou. Pokožka klobouku na otlačených místech tmavne.
ROURKY: 1 - 2 cm dlouhé, žluté, na řezu modrající,slabá vrstva dužniny nad rourkami je zbarvená červeně, což je spolehlivý poznávací znak dobře patrný po oddělení rourek od klobouku.
PÓRY: V ranném mládí žluté, brzy se zbarvují do červena, ve stáří potom do oranžova až okrova, po otlačení silně modrají.
VÝTRUSNÝ PRACH: Hnědoolivový.
TŘEŇ: 3 - 15 x 2 - 5 cm, soudkovitý, nebo protáhle kyjovitý až válcovitý, žlutooranžový, u báze někdy červený, téměř celý pokrytý méně či více výraznou červenohnědou síťkou a drobnými nenápadnými šupinkami. Na otlačených místech povrch třeně tmavne.
DUŽNINA: Světle žlutá, v bázi třeně načervenalá, nebo červená, na řezu intenzivně modrající. Chuť i vůně nenápadná.
VÝSKYT: Hojný druh, který u nás roste od nížin do podhorského stupně v listnatých a smíšených lesích, hlavně pod duby, buky a lípami. Roste jednotlivě, nebo ve skupinách od května do října.
UŽITÍ: Za syrova, nebo nedostatečně tepelně upravený může působit zažívací potíže, ale po důkladne ůpravě je neškodný. Hodí do všěch možných pokrmů, taky na sušení.
Nedoporučuji obalovat ho jako řízky, protože smažením nedosáhneme dobré tepelné ůpravy. V místě mého bydliště pamatuju před x lety jednu takovou otravu rodiny, která si z kolodějů a kovářů usmažila řízky a všichni skončili v nemocnici na vypumpování žaludku. Já osobně je suším, nebo používám ve směsi na smaženici, nebo do polévky a je to v pohodě.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.